Rüyada Sakal Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı
15 Mayıs 2024

Rüyada Sakal Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada sakal görmek, rüya sahibine göre erkek ise mal bereketine ve şan ve şerefe, kadında ise kadın hamile ise bebeğin erkek olacağına, çocuğu yoksa çocuğunun hiç olmayacağına, rüya sahibi kadının çocuğu varsa ileride çocuğun büyük devlet adamlarından birisi olacağına işaret etmektedir. Kadın dul ise eşinden büyük miras kalacağına ya da hayırlı bir insan ile evleneceğine delalet eder. Sakalı gereğinden çok fazla uzun olduğunu görüyorsak hayırlı olayları göstermez. Borç sıkıntısına ve üzüntü, keder geleceğini ifade eder. Sakalı güzelleştirmek için kokular sürmek ve taramak yakın zamanda hayırlı bir olayla karşılaşmaya, başka bir kişinin sakalına güzel kokular sürüyorsak, o kişiden yakın zamanda bir iyilik göreceğimiz anlamına gelir. Sakalımızı aşağı doğru taramak ya da çekmek pişman olacağımız bir olaya ya da bir bela ile karşılaşacağımı ifade eder. Başka bir kişinin sakalını çektiğimizde ise o kişinin herhangi bir malını alacağımız anlamına gelir.

Rüyada sakal, gördüğümüz olaya karşı farklı farklı yorumlanmaktadır. Rüyamızda sakalımızı tıraş etmek veya kesmek üstümüzde hangi sıkıntı varsa, hasta isek şifa bulmaya, borçluysak borcun bitmesine feraha ulaşmaya çalışıldığını ve bunun başarılacağını gösterir. Yalnız sakallı bir kimsenin bizim sakalımızı kesiyor ise o kişiden zarar göreceğimizi, üzüntü ve kederle karşılanacağı anlatılır. Kendi sakalımızın ağardığını görmek, ömrümüzün uzadığına ve sünnete uyarak bir hayat geçireceğimize, başka bir kimsenin sakalını ağardığını görüyorsak, o kişinin ömrünün uzayacağını görmüş oluruz. Sakala kına yakmak ya da boyamak hayatımızda önemli bir olayı ya da niyetimizi gizlemeyi, kına ya da boya tutmaz veya sakaldan aktığını görürsek gizli olan niyetin açığa çıkması anlamına gelir. Sakalı yıkayıp ya da ıslatıp sıkarak suyunu akıtmak çevremizden yakın bir kimsenin bir sırrını öğrenmeye, başka bir kişi bizim sakalımız ıslatıp suyunu sıkıyor ise o kişi bizim sırrımıza ulaşacağı anlamına gelir. Rüyada sakalımızın bir kısmının koparılıp atıldığını ve o yerin boş olduğunu görmek hayırlı olaylara yorumlanmaz. Yine aynı şekilde sakalını ısırdığını görmek ya da ağzına sokmak yaptığı bir kötülükten pişman olmaya işaret eder.

Rüyada başka bir kişinin sakallarının döküldüğünü görmek aniden gelen bir ölümle karşılanacağı anlamına gelir. Rüyada sakalını az olduğunu ya da çok çirkin olduğunu görmek, çevresinde itibarının düşeceğine, akraba ve arkadaşlarının yanında dışlanmasına delalet eder. Sakalımızı bir yarısını bırakıp bir yarısını tıraş etmek zenginlikten sonra gelen fakirliğin habercisidir. Sakalımızı bir genç tıraş ediyor ise o kimsenin makam ve rütbe sahibi olduğu ve ondan size zarar geleceği anlamına gelir. Tıraş eden kimse yaşlı ise makam ve mevki bakımından iyi bir insandan yardım geleceği anlamına gelir. Bazı rüya tabir yorumcularına göre sakalın heybet olduğu söylenir. Bundan dolayı sakalı bol olan kimsenin mal bereketi ile zenginleşeceği, evladı yoksa evlat bolluğu, bekar ise hayırlı, imanlı zengin birisi ile evleneceği ve mutlu olunacağı, üstümüzde hastalık varsa yakın zamanda şifa bulunacağı, iş arıyor isek güzel bir iş bulunacağı gibi olumlu hayırlı olaylara işaret eder.

Rüyada Sakal Görmek Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni