Rüyada Karınca Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı
15 Mayıs 2024

Rüyada Karınca Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Karınca Görmek

Rüyada karınca görmek, çok çeşitli şekillerde yorumlanır. Rüyada görülen karınca zayıf hırslı bir toplumla, asker, ordu, uzun ömür veya aile olarak da yorumlanır. Rüyada görülen karıncaların bir köye girdiği görülse, oraya askerler girer, yatağının üzerinde karıncalar olduğunu gören kimsenin çocuğu çok olur, Karıncaların evden çıktığı görülse, o evin hane halkı azalır, hasta birinin bulunduğu yerde karıncanın uçtuğu görülse, o hastanın ölümüne veya orada bulunan kimselerin yolculuğuna yorumlanır. Karınca bazen de rızka yorumlanır zira karıncalar rızkın bol olduğu yerde bulunur. Hasta bir kişi üzerinde karınca dolaştığını görmesi onun ölümüne işaret olarak yorumlanır. Rüyada karıncaların kanatlarının olduğunu ve uçtuğunun görülmesi, birçok askerin ölümüne yorumlanır.

Rüyada karıncayı ağzında yiyecek dolu olduğu halde eve girerken görülmesi, o evde rızkın ve bereketin bolluğuna, karıncanın ağzı yiyecek dolu halde evden çıkması fakirliğe yorumlanır. Rüyada ağzından, burnundan veya kulak gibi azalarından karınca çıktığı halde sevinçli olması o kişinin şehit olacağına, eğer bunun tam tersi üzüntülü ve mahzun olarak görülmesi, o kişinin tövbe etmeden öleceğine yorumlanır. Bir beldede kimseye zarar vermeyen çok karınca görülmesi o beldenin nüfusunun artmasına, rüyada bir karıncayı öldürürken görülmesi, zayıf kişilerden dolayı günah işlemeye, karıncanın konuştuğunun görülmesi, memur için makama yorumlanır. Büyük bir karıncanın yükle beraber evden çıkmasının görülmesi, onu gören kimse için değerli görünen erkek kardeşi veya oğlu tarafından malının çalınmasına, yorumlanır.

Cafer-i Sadık r. A. yorumlarına baktığımızda ise karınca dört şekilde yorumlanır demiştir. Bunlar, ehl-i beyt, akraba, mal ve nimet, yolculuk olarak yorumlamıştır. Rüyada küçük kırmızı karınca görülmesi, zayıf kişilere, iri ve siyah bir karınca görülmesi, ev halkına ve akrabaya yorumlanır. Rüyada karıncanın evine bir şeyler getirdiğinin görülmesi, rızk ve nimete, ağzından ve burnundan karıncaların çıktığının görülmesi, hasta birisi için ömrünün bittiğine yorumlanır. Rüyada görülen karıncalar genel olarak şu şekilde yorumlanır. Zayıf ama hırslı bir topluluğa, askerler veya orduya, uzun ömre, aileye, ucuzluk bolluk ve rızka yorumlanır. Bilindiği üzere karıncalar bol rızk olan yerlerde bulunur ve hiç durmaksızın çalışır didinirler, rüyada karıncaların konuştuklarını anlayıp dillerini bilmek, Süleyman a. S. İstinaden velayete yorumlanır.

İmam Nablusiye göre, bir kişinin ağzından, kulak ve burun gibi azalarından karınca çıktığı halde sevinçli olması, o kişinin şehit olarak öleceğine, rüyada karıncanın ağı ile bir şeyler getirmesi, birilerinin rahatı için zahmet çekmeye, bazen de bu rüya kısa zamanda zengin olmaya veya tersinin görülmesi durumunda kısa zamanda fakirleşmeye yorumlanır. Rüyada evin duvarlarında karıncaların dolaştığının görülmesi, birkaç det ve tasanızın olacağına, bir besin maddesinin üzerinde karıncaların dolu olduğunu görmek o besin maddesinin pahalı olacağına, rüyada görülen atlı karınca o kişinin olaylara çok çabuk intibak edip çözümler ürettiğine veya sevinçli bir habere ve gelişmelere yorumlanır. Hanede çok karıncalar olduğunun görülmesi, dost çevresinin çok genişleyeceğine, karıncanın eve rızıkla girmesi hayır ve berekete, rüyada birçok karınca olduğunu ve onları uzaklaştırmakta zorluk çekmeniz, sevmediğiniz bir işten para kazanacağınıza yorumlanır.

Rüyada görülen karınca bazen çok hırslı birisi olduğunuza ve hiçbir şeyden memnun olmadığınıza da yorumlanır. Rüyada karıncaların tek sıra halinde giderken görmek, orada bulunanların birleşip bir başkan seçmeye gideceğine, karıncaları evinde dağınık bir halde gezerken görülmesi o rüyayı gören kişinin çocuklarının başarılı olacağına, evindeki yemeklerin üzerine karıncaları üşüşmüş olarak görmek, rüyayı gören kimsenin alım gücünün zayıflamasına, karıncaların evinden ekmek ve yemek kırıntıları alarak çıktığının görülmesi, rüyayı gören kişinin ev değiştirmesine yorumlanır.

Kirmaniye göre karınca görmek mal ve nimete yorumlanır, karıncaların evinden bir şeyler taşıdığının görülmesi hayırlı bir rüya değildir, bir başka rivayete göre de bu rüya o haneye hırsızların gireceğine delalettir.

Cabir'ül-Magribiye göre rüyada görülen çok sayıda karınca, zayıf düşmana, hanesinde kimseye zararı olmayan çok sayıda karınca görülmesi, evlatlarının çoğalmasına, bunun tersinin görülmesi durumunda azalmasına yorumlanır.

İsmail El-As'as'a göre, rüyada kırmızı küçük karıncalar görülmesi, zayıf kişilere, iri siyah karıncaların görülmesi, akraba ve hane halkı ile yorumlanır. Rüyada karıncaların uçarak haneden uzaklaştığını görmek, çocuklarından bazılarının hanesinden ayrılarak gurbete gideceğine yorumlanır.

Ebu Said El-vaize göre, rüyada görülen birçok karınca, askerlerle yorumlanır, rüyada karınca olmaması gereken yerde çok sayıda karınca görülmesi, orada bulunanlar için iyi bir rüya olarak yorumlanmaz, orası askerler tarafından işgal olunur yorumunu yapmıştır. Rüyada karınca yaktığınızı görmek, sevdiğiniz bir insanın kalbini kırmaya, rüyada karınca yuvasını bozmak veya öldürmek, olur olmaz kararlar verip öfkeyle kalkıp zararla oturmaya yorumlanır.

Rüyada Karınca Görmek Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni