Rüyada Diş Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı
15 Mayıs 2024

Rüyada Diş Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada diş görmek, rüyada görülen diş farklı anlamlarda yorumlanabilir. Bu rüyada hangi dişin görüldüğüne bağlı olarak değişebilir. Rüyada görülen dişin anlamlarına bakalım. Rüyada görülen dişler insanın ev halkını ifade eder. Ū st çenedeki dişler, rüya sahibinin babası tarafından olan akrabalarına işarettir. Alt çenedeki dişler ise ana tarafından akraba olarak tanımlanır. İkisi alt ve ikisi üst çenede bulunan dört ön dişlerden alt çenedeki iki ön diş, rüya sahibinin babası tarafından değil de kendi neslinden meydana gelen en yakın olanıdır. Üst çenede olan dişler baba ile amcaya işarettir. Bunların sağ tarafındaki baba, sol tarafındaki ise amcadır. Rüya sahibinin babası ya da amcası yoksa ise o iki ön diş iki erkek kardeştir veya çocuk ya da en yakın dostudur. Köpek dişleri ise amca çocukları ya da amca çocuklarının yerini tutan iki dosttur. Köpek dişlerinin yanındaki diş rüya sahibinin ailesi tarafından her yönüyle kendisine güvenilen ve onun üstünde başka hiç kimse bulunmayan en büyüğüdür ya da onun yerine geçen birisidir. Ön azı dişler dayı ve dayı çocukları veya öğüt vermede onların yerine gecen birisidir. Arka azı dişler rüya sahibinin dedeleri ve kendileri ile iftihar edilen küçük erkek çocuklardır. Ali çenede bulunana dişler, ana ve haladır. Bunların sağ tarafındaki ana, sol tarafındaki ise haladır. Eğer rüya sahibinin anne veya halası yoksa, o dişler kızkardeşi veya kız kardeşlerinin iki kız çocuklarıdır ya da öğüt vermede olan kimsedir. Ön iki dişlerin yanlarında sivri dişler, rüya sahibinin baba tarafından olan kuzenlerine hala veya amca kızı yerine geçmekte olan kimsedir. Bunları takip eden diğer sivri dişler, rüya sahibinin ailesinin büyüğü ve her yönüyle kendisine güvenilebilen ve ona saygı duyulan her dediği kabul edilen büyüğü veya onun yerine geçecek birisidir. Alt çenede bulunmak da olan ön azı dişleri görmek ise rüya sahibinin teyzesi veya anne tarafından olan kuzenleri veya öğüt vermekte onların yerine geçecek olan kimsedir. Arkada bulunan azı dişler rüya sahibinin aile halkından uzak akrabaları anane ve babaanne ve kendileriyle iftihar edilen küçük kızlarıdır. Dişlerden birisinin ise oynaması hastalığı gösterir. Kısa süre içerisinde meydana gelecek olan bir rahatsızlığa ve bunun ile oluşacak sıkıntılara sebep olur.

Rüyada dişin düştüğünü görmek, Dişin düşmesi ya da kayıp edilmesi kırılması dişin ifade ettiği şahıslardan birisinin vefatına veya hasta ve düşkün olmasıdır. Eğer rüyada dişin çıkarsa veya onu bir yere gömmese, dişin ifade ettiği akrabasının benzeri olan birisinden ya da ondan dişin kıymetince eline mal geçer. Bu maddi mal ya da mülk olarak ele geçebilir.

Rüyada dişini gömdüğünü görmek, Eğer dişi gömerse, dişin temsil ettiği akrabası hayatını kaybeder. Diğer dişlerin yorumlanması da yine aynen böyledir. Rüyada dişine bir zarar gördükten sonra onu çıkaran akraba veya yabancı birisinden dişin kıymetince istifade eder.

Rüyada dişin çürümesini görmek, Bazı dişleri yıpranıp veya çürüyüp belirsiz hale gelse, o dişin tabirde işaret ettiği kimseye bir daha ondan istifade edilmeyecek şekilde bir bela isabet eder.

Rüyada bütün dişlerinin oynadığını gören, kimsenin aile halkı arasında münakaşa çıkar. Rüyada kalbinde diş bittiğini gören kimse ölür. Dişlerini çıkardığı gören şahıs, zorla malını kaybeder veya ödemesi gereken bir borcu öder. Dişlerini sararmış ya da siyahlaşmış gören kimse, aile halkının yapacakları bazı çirkin hareketlerden dolayı utancından yüzü kızarır. İnsanlardan kaçmaya çalışır.

Dişlerinin pis ve kötü bir koku bulunduğunu gören kimsenin ailesi kötü isimle anılır. Dişlerinin çürümüş olan kimsenin ailesinin durumu kötüleşir ve maddi kayıplara sebep olur. Bir insan rüyada yukarıda anlatılan dişlerden bazılarının düştüğünü veya kaybolduğunu gördüğünde o dişle yorumlanan kimsenin çok üzüleceğine işarettir.

Rüyada dişlerinin uzadığını görmek, Dişlerin, olması gerekenden çok daha fazla uzadığı veya büyüdüğünü gören kimsenin evinde tartışma çıkar. Dişlerinin kararmış ve çürük hale düştüğünü gören kimse, bütün sıkıntılarından kurtulur. Dişlerinin kökünden çekip koparıldığını ve onları yere gömdüğünü gören kimsenin aile halkının tümü ondan önce vefat eder.

Rüyada dil ile dişlerinin kökünden çektiğini görmek, söylenen bir sözden dolayı aile arasında tartışmaların çıkacağına ve aile de bulunan kişilerin arasının bozulmasına yorumlanır. Dişlerinin yerinden çekip koparılması kişiden gizli olarak yapılan işlerin meydana çıkmasıdır. Rüyada dişlerinin aralıklı olduğunu görmek aile halkının dağılmasına, aralarından tartışma ve huzursuzluk çıkmasına veya malının kaybolmasına yorumlanır. Dişlerini kendi eli ile çıkardığını görmek ise malının kötü bir şekilde kullanılacağına işaret eder. Rüyada dişlerin dökülüp yerine kendiliğinden altın diş çıkması ise malınıza gelecek zarara işaret eder.

Rüyada Diş Görmek Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni