Rüyada Ateş Yakmak Rüya Yorumu ve Anlamı
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Rüyada Ateş Yakmak Rüya Yorumu ve Anlamı

Rüyada Ateş Yakmak, rüyayı gören kişinin yaptığı başarıları ile herkes tarafından oldukça fazla ilgi çekeceğine, özellikle herkesin hem hayranlığını hem de beğenisini kazanacağına tabiri yapılmaktadır. Hatta rüyayı gören kişinin çevresinde bulunan pek çok kişi tarafından taktir edileceği sözler duyarak yüceleceğine yorumlanmaktadır. Ayrıca yaşamı içerisinde çok saygın bir kişi olacağına dair yorumu yapılmaktadır. Rüyasında ateş yaktığını gören bir kimse, hayatında yapacağı güzel ve önemli işler büyük ses getireceğine ve çevresindekilerden istediği ve hak ettiği ilgiyi göreceğine rivayet olunmaktadır. Rüyasında ateş yaktığını gören, iş hayatında hem yetkisinin hem de yüksek makama sahip olacağına delalet etmektedir.

İslami Yorumculara Göre Rüyada Ateş Yakmak, bu rüya çoğunlukla farklı anlamlarda tabiri yapılan rüyalardan bir tanesidir. Bir ulemanın yorumuna göre bu rüyayı gören kişi, devlet büyüklerinden olan herhangi birisi ile arkadaşlık anlamında yakınlık kurması şeklinde tabiri yapılır. Diğer yorumculara göre de rüya sahibi eğer ticaretle uğraşıyor ise çekmiş olduğu sıkıntılarının artık son bulacağına ve işlerinin açılarak bol para kazanacağına yorumu yapılmaktadır. Eğer kişi rüyasında ateş yaktığını kış aylarının herhangi bir zamanında görmüş ise cenneti, yaz aylarında görmüş ise mutlaka cehennemi düşünmesi gerekmektedir. Rüyasında ateş yakan kimse eğer cennet ile tabiri yapılmışsa bu rüya çok hayırlı işlerin olacağına ve helal kazanç şeklinde tabiri yapılmaktadır. Ancak bu rüya cehennem ile yorumlanır ise rüyayı gören kişinin hem zarar hem de kayıplara uğrayacağına delalet etmektedir. Bir alimin tabirine göre evli olan bir kişi eğer rüyasında ateş yaktığını görürse, kendi evinde hiçbir zaman bereketin eksil olmayacağına rivayet olunur.

Rüyasında Ateş Yakmak, eğer yaktığı ateşte hiç alev görmüyor ise rüya sahibinin gerçek yaşamında kendisine düşman olan birilerinin olduğuna, mahkemelik durumlarının olduğunu da bilmeli, ayrıca buna göre çok daha temkinli olmalıdır. Ayrıca rüyasında ateş yaktığını gören kimse hasta ise çektiği zorluklara ve sıkıntılara tabiri yapılmaktadır. Ulemanın yorumuna göre rüya sahibi rüyasında yakmış olduğu ateşten eğer çok büyük alevlerin olması da rüya sahibinin çok isyankar olması şeklinde yorumu yapılmaktadır. Rüyada yakılan ateş etrafa yayılmadan zarar vermeden kendi halinde yanıyor ise bu çok hayırlı olan bir rüyadır. Hatta rüyada yana ateş fakir olan kimse için zenginliğe, ihtiyacı olan kimseler içinde varlık olarak tabiri yapılmaktadır. Ateş çoğunlukla ulaşılması çok güç olan bir araç olsa bile, rüya sahibini büyük yaşanacak sevindirici olaylar ile müjdelemektedir. Ayrıca rüya sahibinin yaşamı boyunca hiç elde edemeyeceği pek çok şey ile müjdeleyen çok hayırlara vesile olacak bir rüya olarak kabul edilmektedir. Çünkü rüya sahibi açısında her zaman üst seviyeleri göstermektedir.

Rüyada Ateş Yakılması, bazı tabircilere göre bu rüya çok hayırlı iken, diğer rüya yorumcularına göre de zararlı bir rüya olduğu şeklinde yorumu yapılmaktadır. Rüyada bol alevli ve ışıklı olan ateş çoğunlukla hayırlıdır. Çünkü bol ışık her zaman menfaatli olacak olayları temsil etmektedir. Hem alevsiz hem de ışıksız olan ateş ise genellikle sıkıntıları ve hayırsız olarak yorumu yapılır. Ayrıca rüyasında ateşi yaktığını fakat hemen söndüğünü gören kimse için, bu rüya pek hayırlı değildir. Çünkü ölüm haberi alınacağına delalet etmektedir. Kişi kendi evinde ateş yaktığını görmüşse, ev içinde yaşanacak kavgalara ve tartışmalara rivayet edilmektedir. Fakat rüyasında ateşi dışarıda yaktığını görmek, dış dünyayı yansıttığını işaret etmektedir. Eğer hamile bir bayan rüyasında ateş yaktığını görmüşse, erkek evladı olacağı ile müjdelenmektedir. Bekar erkek için rüyada ateş yakılması, hayırlı bir eş ile evleneceğine, bekar kızlar içinde zengin birisi ile evleneceğine tabiri yapılmaktadır. Rüyada yakılan ateş eğer etrafa sıçrayıp kıyafetlerin yanmasına sebep olmuş ise rüya sahibinin başkalarından göreceği zarar şeklinde yorumu yapılmaktadır.

Rüyada Ateş Yakmak Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni